Blog

Chcete zhubnout? Jídlo je základ, který se nedá občůrat.

Mnohdy slýchávám zaručené recepty na redukci hmotnosti. Některé jsou na první poslech nesmysly, některé dávají hlavu a patu a některé jsou vyloženě zdraví nebezpečné. Jak to s tím jídlem tedy je?

Opravdu existují speciální diety, díky kterým lze shodit desítky kilogramů během pár měsíců. Žádná z nich se ale nedá držet doživotně a po ukončení se dostaví slavné jojo.

Přitom stačí dodržovat jen základní pravidlo, které Vám řekne každý trenér. Jezte pravidelně. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, a když jdete spát pozdě ještě klidně i druhá večeře.

Mnohem záludnější otázky jsou, co jíst a co jíst kdy.

Obecně platí, že dát si na dopolední svačinu samotné ovoce, není úplně dobrý nápad. Princip hubnutí pomocí pravidelné stravy totiž spočívá v tom, že neumožníte tělu hladovět. Tělo, které často zažívá pocit hladu, jede v úsporném režimu a snaží se vytvářet zásoby energie v podobě tuku.

Pokud si tedy dáte na svačinu jablko, počítejte s tím, že o půlhodiny později budete mít hlad. Může zato vysoké množství jednoduchých cukrů (vysoký glykemický index). Ty se odbourávají za pomoci inzulínu, kterého se ale vyplaví vždy větší množství, než kolik ho je na jedno jablko potřeba. A ve chvíli, kdy vyplavenému inzulínu dojde cukr, vyvolává pocit hladu.

Ovoce je tedy ideální kombinovat s něčím, co zpomalí průběh trávení – ideálně zakysané mléčné výrobky – kefír, zakysané podmáslí, acidofilní mléko, jogurt, apod.

Podobných tipů najdete na internetu opravdu požehnaně. Pokud nechcete trávit hodiny a hodiny rozšifrováváním, co je pravda a co ne, co má smysl a co ne, obraťte se na nás.

Připravíme Vám jídelníček na míru a naučíme Vás jaké potraviny si vybírat a proč.

Z vlastní zkušenosti

Doporučíme to, co je nejen správně podle výživových specialistů, ale rovněž to, co máme otestováno sami na sobě a na desítkách našich klientů.

Chcete vědět víc? Pište nebo volejte:

Bob Drastich
majitel
tel.: +420 777 874 118 
e-mail: bob@matrixgym.cz

Zdroj foto: sodaniechea @flickr

MatrixGym 
Třída kpt. Jaroše 28 
602 00 Brno

Rezervujte se, zeptejte se

Bořivoj Drastich 
tel.: +420 777 874 118 
e-mail: bob@matrixgym.cz