Blog - Pro koho je BodyTec?

10x proč začít s EMS BodyTec

V kostce... Rychlý. Efektivní.  Levný. Pomůže zpevnit a formovat postavu. Podporuje hubnutí. Omezená pohyblivost způsobená nemocí nemusí být překážkou. Rehabilitace po úrazech. Korekce vadného držení těla. V jakémkoliv věku. Zlepšení psychické kondice a návrat chuti do života.

Zaujalo Vás? Přečtěte si celý článek.

1. Rychlý

Jeden trénink zabere 20 minut. Rychleji už to nejde. A navíc stačí jeden trénink za 6 - 7 dní.

2. Efektivní

Během jednoho 20 minutového tréninku procvičíte 90 – 95 % svalů pohybového aparátu a to včetně svalů vnitřního středu (například svaly pánevního dna, všechny břišní svaly i tzv multifudy – svaly, které vyplňují trnovité výběžky mezi obratli páteře). Posílením těchto svalů můžete předcházet různým zdravotním komplikacím jako je například ischias, či vyhřeznutí ploténky.

3. Levný

Zde platí kombinace dvou předchozích bodů. 20 minut týdně na procvičení celého těla. To zní jako recept na zázrak.

Srovnejme EMS BodyTec například s klasickou posilovnou, kde potřebujete minimálně 3 hodinové tréninky týdně. Navíc potřebujete asistenci trenéra, který Vám pomůže ladit techniku, vyrovnávat špatné držení těla, apod. Navíc Vás musí naučit, jak do tréninku zapojit i hůř zapojitelné svalové skupiny (typicky svaly hýžďové nebo svaly vnitřního středu).

4. Pomůže zpevnit a formovat postavu

Proto byl trénink pomocí nízkofrekvenčního elektrického proudu vyvinut. S aplikací této technologie se začalo významně experimentovat s rozvojem dobývání kosmu. Ve stavu beztíže velmi rychle dochází k úbytku (atrofii) svalové hmoty. Bez gravitace, kterou je nutno překonat a která klade našemu pohybu odpor nutný k udržování svalů v potřebné kondici, se EMS technologie prokázala jako nebývale úspěšná.

5. Podporuje hubnutí

Již po prvních trénincích poznáte rozdíl. EMS trénink podporuje růst svalové hmoty, která je zásadní pro efektivní odbourávání tuků. Laicky řečeno, provoz svalstva je energeticky náročný a zvýšením jeho objemu, se zvýší i jeho energetická spotřeba. Víc svalů, spálí víc energie a ta je uložená v tucích.

6. Omezená pohyblivost způsobená nemocí nemusí být překážkou

Pro dlouhodobě nemocné může být EMS BodyTec cesta ke zvýšení kvality života. Tento trénink představuje možnost, jak se vrátit do aktivního života, nevyžaduje žádnou dovednost, vytrvalost ani sílu, nezatěžuje klouby, aplikovat lze i na pacienty upoutané na lůžko. Při vážnějších onemocněních doporučujeme konzultaci tréninku s ošetřujícím lékařem.

7. Rehabilitace po úrazech

Technologie EMS BodyTec vychází z klasické elektroléčby, která se k rehabilitaci používá více než století. Nízkofrekvenčí svalová stimulace je ideální k aktivaci svalů, které byly poraněny, nebo které kvůli zranění dlouho odpočívaly. BodyTec ocení i lidé, kteří mají za sebou úraz s trvalými následky, jako jsou vozíčkáři nebo amputáři.

8. Korekce vadného držení těla

Nosíte tašku přes rameno? Děláte jednostranný sport jako tenis, pádlování, golf, apod.? Máte za sebou úraz? Máte sedavé zaměstnání a moc toho nenacvičíte? Příčin vadného držení těla může být samozřejmě víc. EMS BodyTec pomáhá posilovat ty svaly, které jsou slabší než jejich párové protějšky. Díky tomu dochází k přirozené korekci držení těla.

9. V jakémkoliv věku

Nezáleží na tom, jestli je Vám 15, 30, 50, nebo útočíte na rovnou stovku. EMS BodyTec má svá omezení, ale ta s věkem rozhodně nesouvisí.

10. Zlepšení psychické kondice a návrat chuti do života

Stejně jako každý jiný trénink a cvičení i EMS BodyTec pomáhá uvolňovat endorfin (hormon vyvolávající spokojenost a radost). Vliv cvičení na Váš psychický stav si dokonale uvědomíte, když se nějakou dobu nehýbáte. Najednou se Vám všechno začne protivit, nemáte na nic chuť, jste věčně špatně naložení a protivní. Když se začnete propadat do podobného stavu, často se Vám změní i jídelníček a to k horšímu.

Jak z toho ven, když na 50 metrech nedoběhnete ani tramvaj? Běhání, posilování, kolo... ať si vyberete cokoliv, vydržíte to jednou, dvakrát a pak? Málokdo vydrží běžným sportováním překlenout počáteční období, kdy se tělo musí adaptovat na zvyšující se životní tempo a provozní zátěž. Než se stihne tělo s novým režimem vyrovnat, pociťujeme spíš stres a úzkost.

Díky tomu, že je BodyTec nenáročný na Váš stávající fyzický stav, pomůže Vám prvotní nesnáze snadněji překonat. Posílíte a zvýšíte svou fyzickou vytrvalost, aniž byste se museli lopotit 4x týdně v posilovně nebo tělocvičně (nebo, nedej bože, v běžeckých tretrách).

MatrixGym 
Třída kpt. Jaroše 28 
602 00 Brno

Rezervujte se, zeptejte se

Bořivoj Drastich 
tel.: +420 777 874 118 
e-mail: bob@matrixgym.cz