Blog - Vše o EMS

Jak Vám pomůže EMS, pokud máte pomalý metabolismus?

Proč tloustneme? Kolem této otázky koluje spousta mýtů, ale když vynecháme zdravotní komplikace, vedou ke kilům navíc dvě základní cesty. Buď jíme moc, nebo paradoxně málo.

Pomalý metabolismus nám může být přirozeně daný geneticky, běžněji se k němu většina lidí spíše prohladoví.

Co se stane, když přijímáme méně energie, než potřebujeme?

Lidské tělo je neuvěřitelný stroj, který si dokáže poradit i v době dlouhodobého nedostatku. Klesne-li příjem energie pod určitou mez, přepne se organismus do tzv. „úsporného režimu". Co je na tomto režimu z pohledu regulace tělesné hmotnosti zákeřné, je fakt, že i z toho mála, tělo dokáže vyšetřit zásoby na ještě horší časy. Tyto zásoby ukládá, jak jinak, ve formě podkožního tuku.

Snížení rychlosti metabolismu má i další vedlejší následky. Nejcitelnějším je snížení výkonnosti. Rychlejší nástup únavy. Ospalost. Nedostává se nám ani chuti do života, opouští nás dobrá nálada a do ničeho se nám nechce. Prostě všechno špatně.
Poznali jste se?
Pokud je to Váš případ, věřte, že existuje světlo na konci tunelu. Vyžaduje to ovšem značnou dávku pevné vůle. A jak dlouho to bude trvat? Inu... dost záleží na konkrétním člověku, Ale obecně platí, že do měsíce, nejpozději do tří, by mělo být to nejhorší za Vámi.

Jak na to?

Jsou jen dvě věci, které potřebujete – upravit stravovací návyky a začít s tělesnou aktivitou.
Jídelníček je potřeba nastavit tak, abyste v průběhu dne do břicha dostali spíš o něco víc energie, než by tělo potřebovalo. Proč víc? Tělo se musí přesvědčit, že náhlá hojnost není jen náhlá, ale že to tak bude už napořád.

Už po pár dnech dodržovaní takového jídelníčku, byste měli cítit, že se tělu chce hýbat, že se mu najednou chce něco dělat.
A tady přichází na řadu pravidelná sportovní aktivita.

Jak si vybrat ideální sport?

Ze začátku počítejte s tím, že to bude spíš utrpení než radost, o které všichni Vaši fyzicky aktivní kamarádi básní. Přežít první měsíce, než se tělo naučí se zátěží správně nakládat a dokonce si ji užívat, je základ úspěchu.

V MatrixGym používáme systém Miha BodyTec. Jednu z nejvychytanějších mašinek na výrobu břišních kosteček.

Tento přístroj stimuluje svaly elektrickými impulsy. Jednou týdně stačí dorazit, „nechat se" o sebe postarat a za týden se vrátit. Výsledky se dostaví prakticky okamžitě.

Pokud hledáte nejjednodušší a nejpohodlnější cestu, jak se dostat do formy, je EMS jasná volba.

MatrixGym 
Třída kpt. Jaroše 28 
602 00 Brno

Rezervujte se, zeptejte se

Bořivoj Drastich 
tel.: +420 777 874 118 
e-mail: bob@matrixgym.cz